Dojnet pcgame web siteDojnet pcgame web site

Menu

Hlavní stránka

Uživatelské nastavení

Seznam kategorii

Online hraní

 • Plánované hry
 • Naplánovat hru
 • Seznam hráčů
 • Profil hráče
 • Diskuze

  LOGIN

  Nickname:

  Password:

  Registrace

  Anketa


  Přijedete do Chyšek?

  Určitě!   (2 hl.)

  67 %

  Doufám, že ano   (0 hl.)

  0 %

  Snad mi to vyjde   (0 hl.)

  0 %

  Ještě nevím   (0 hl.)

  0 %

  Dlabu na to   (1 hl.)

  33 %

  LAN Chyšky 2008

  Tak lanka v Chyškách je definitivně za námi. Zlomový okamžik celého roku se již odehrál, a nám nezbývá než se ohlédnout a utřídit si myšlenky a dojmy. Tohle není klasický report, jak jste zvyklí, jen krátké shrnutí a zamyšlení.

  Předně - sice se hodně hrálo, ale pořád to samé. Přijde mi to jako rutina - dát Dotu, CSko a možná i CoD. A ani u jednoho nevydržíme dlouho. Také zapomínáme na pár starých klasik, jako je Quake III nebo Unreal Tournament. Víc než kdy jindy byla cítit jasná hranice mezi starou a novou generací hráčů - když se řekne Call of Duty, ti mladší myslí jen ten poslední díl, a na naprosto vynikající první díl série zapomínají - jestli ho vůbec pamatují. Také mě nakrkli hráči, kteří odjeli hned v noci, někteří tuším ještě před setměním. A tak se ptám - a tato otázka na lance mezi námi párkrát padla - kde jsou ty doby, kdy každá lanka byla výjimečná událost? Kdy se registrovalo 80 lidí a přijelo jich ještě víc? Pravda, toto se netýká Chyšek, ale přeci jen mám pocit, že rozvoj internetu u nás lanky jako takové zabíjí. Slzu v oku jsem musel zamáčknout, když jsem viděl, jak pár jedinců hrálo CoD4 - v singleplayeru, zatímco jsme sháněli další hráče na base assault. Tak musím říct, že nejdéle jsem vydržel asi u HL2:DM, to bylo několik hodin v kuse - a byla to zábava. Abych jen nekritizoval, sál byl jako vždy perfektní, pivo fungovalo a jídlo také nezklamalo. Jen příště nepočítejte s tím, že budu shánět síťové prvky, sloužit jako server a podobně... letos jsem přivezl 5 síťáků a jen 4 se vrátily - na oplátku jsem si zas nechal prodlužku, kterou nikdo nechtěl. Ale je to znamení - přesto že hry, které hrajeme nás pořád baví, není to co bývalo. Takže přemýšlejme společně o způsobu, jak nastolit renesanci místních LAN akcí... nepořádáme je tak často, aby někoho omrzely... tak snad příští LAN v Braunově podání bude lepší - mimochodem znovu díky Braunovi za zapůjčení switchů a za samotnou účast - sice krátkou, ale o to intenzivnější pak byly herní zážitky.

  Komentáře

    FormatC05. srpen 2008, 22:51:52

    Musim přiznat, že mam z týhle LANky podobný pocity. Už to bohužel není "tak super" jak to bývalo - alespon pro mě. Ne že, bych si rád nezahrál, ale mít kolem sebe lidi, kteří mod base assault zoufale hledají ve spuštěném CoD4, slovo Dota neznají, jejich herní "jídelníček" by se klidně mohl jmenovat "hraju vše - jen to musí být max. rok staré a nová grafika mi musí držet hubu otevřenou aspon 10 vteřin" mi nevyhovuje. Do toho neustálé menění hry. Už mi i celkem lezla krkem dlouhá dota. Taky mi chyběl Q3 a Unreal a jeho CTF, ze kterýho mam vzpomínky hlavně ze školích turnajů... no uvidíme, dáme domu ještě šanci na BoTlance:)

    Sc0uT08. srpen 2008, 10:53:21

    Pevne verim ze na podzim se Dublovicka LAN uskutecni. Je tu moznost ze se Braun ucasti "nakazil" a mohl by chtit spolupracovat. Je mi lito ze jsem se neucastnil ale nekdy to proste nejde. A jak jsem si tak cetl padl na me docela smutek z toho jak se mladsi rocnici vylozene modli k novym hram. Ac nemam nabusene PC, i presto si na nem nektere nove veci pustim. A s politovanim musim konstatovat ze vetsina z nich prodava jen to jak vypada. Kouzlo chytlavosti, zabavnosti, hratelnosti se jaksi vytratilo. Ale i presto jsem rad ze se najdou svetle vyjimky ac jich je cim dal mene. Obcas i premyslim zda ma vubec cenu si kupovat nejaky novejsi stroj. Ale tech par dobrych her to vicemene drzi "nad vodou". Touzim si je zahrat v plnem rozliseni monitoru se vsim naplno protoze jejich "zabavny" faktor je pro me velmi vysoky a zvedavost jak to bude vypadat je taky velmi vysoka. Dale je v planu malickata LAN v Kojetine (modri vedi) takze se docela tesim. A ja osobne i pres to pripojeni co doma mam... LAN je LAN. To nikomu nenahradi ani pripojeni na paterni sit. Mladsi generace to mozna uz nevidi ale ty starsi vedi.

    Cereal08. srpen 2008, 19:10:39

    Presne tak. Jen ta moznost na nekoho primo zarvat, hodit po nem klavesnici... LANka je osobnejsi nez nejaky internet...

    Sc0uT10. srpen 2008, 12:01:14

    "hodit po nem klavesnici" LOLek :)

    Cereal10. srpen 2008, 13:37:07

    Je to smesne ale skutecne se to stalo... Po nekolika prohranych kolech v CSku hodil Skoty po Stolacovi klavesnici...

  Připojit komentář  Videookénko

  Blogy

  Poslední příspěvky v blozích:

  Drobné změny (Cereal)
  Nový skin (Cereal)
  Změny na Dojnetu (Cereal)
  Warcraft je mrtvy! At zije Warcraft! (Pan_Ker)


  Otevřít blog:    Powered by cube © 2008 Cereal  | Stránka vygenerována za 0.009 vteřin.