Dojnet pcgame web siteDojnet pcgame web site

Menu

Hlavní stránka

Uživatelské nastavení

Seznam kategorii

Online hraní

 • Plánované hry
 • Naplánovat hru
 • Seznam hráčů
 • Profil hráče
 • Diskuze

  LOGIN

  Nickname:

  Password:

  Registrace

  Anketa


  Přijedete do Chyšek?

  Určitě!   (2 hl.)

  67 %

  Doufám, že ano   (0 hl.)

  0 %

  Snad mi to vyjde   (0 hl.)

  0 %

  Ještě nevím   (0 hl.)

  0 %

  Dlabu na to   (1 hl.)

  33 %

  Komentáře

  Neregistrovaný uživatel nemůže přidávat komentáře.

  Report z FreeBoT LAN Party 18

  Před pár hodinami jsem se probudil po vydatném spánku (i když jsem prospal většinu neděle, dal jsem si ještě šlofíčka...), stále plný dojmů z LANky. A musím říct, že dopadla nad očekávání dobře. Na to, že info a registrace byly spuštěny asi 9 dní předem, se sešlo dost lidí. Když se chce, všechno jde. Já osobně LANku zahájil kolem poledního, když jsme na místo dorazili zhruba současně se Svenem a Wencou. Při zběsilé jízdě od Svena jsme se málem srazili na křižovatce zhruba 150 m od jídelny a akce pro nás skoro skončila ještě dřív, než začala. Naštěstí, jak se říká - neštěstí nepotká toho, kdo ho považuje za osobní urážku - nic se nestalo nám, ani autům, ani kompům, vyhnuli jsme se asi v řádu milimetrů - což bylo typicky Dojovské štěstí. Na místě jsme narazili na Brauna, který si dopřával snídani se sklenicí dobře vychlazeného piva. Dali jsme dohromady stoly a jali se vytahovat kabeláž, respektive její část dopravenou od Wency. Pak jsme vyrazili ještě na dodatečný nákup do Sedlčan. Převzali jsme od Brauna klíče a vydali se znovu na místo, kde nás opustil Wenca, který měl komp stále doma (bohužel neměl na vybranou, komp mohl vzít až od 17:00) Zkusmo jsme se propojili se Svenem a já hned s hrůzou zjistil, že od okamžiku spojení mi nejde nahodit Kerio. Pešek.
  Kolem čtvrté dorazil Braun, zrovna když jsme se chystali vydat pro našeho porno krále - Kunu. Zapojili jsme síť a s vědomím, že pevnost má opět silnou posádku a můžeme provést výpad na území nepřítele, jsme zmíněného hráče dovezli. Dojeli jsme naprosto současně s Weemanem. Poté se již akce začala rychle rozjíždět. Přijíždely stále větší a větší skupinky hráčů ve stále menších a menších intervalech. A tak to vypuklo...............


  V předchozí části jsme si řekli, jak LANka vypukla. Už od chvíle co dorazil Braun běželo DHCP, DC++, CS publicy... každopádně. Sotva jsme si stihli dát zahřívací dotičku, uskutečnili jsme malý výlet do Sedlčan, konkrétně tradiční páteční návštěvu Staročeské pivnice. Po návratu jsem tak tak stihnul večeři a pařilo se. První noc byla asi nejvydařenější, nikdo ještě nechtěl sosat po DC (i když výjimky se našly). Kromě našeho DotA bloku, který mimo základní sestavu obohatil Kuna, Weeman (dobře, ten s námi hrával dřív, ale pak se na ham dobu neukázal), Kofi, Zippy a zabikuch (doufám že jsem na nikoho nezapomněl) se hrál taky Quake III, který tak zažil příjemný comeback. Takovou zběsilou řež jsem neměl tu čest hrát už dlouho. Trošku škoda je že se nepovedlo domluvit nějakou větši řežbu než byl Q3 nebo DotA. Pak se hráči rozdrobili na moc malé skupinky. V tomto směru mi opravdu více vyhovují menší LANky, kde si nikdo nemůže dovolit zůstat stranou, s každým se počítá a každý hraje. Rádi bychom dali pořádný base assault v CoD, ale zdá se že o něj prostě není zájem. Alespoň že mě nad vodou držela DotA. Tam jsme secvičeni prostě dokonale. Zkrátka když se řeklo "DOTA!" tak kdo nezareagoval během několika vtěřin už měl smůlu a na serveru bylo plno. Koho omrzela DotA nebo se do ní nedostal, vzal zavděk CS 1.6 (které na tom koneckonců nebylo tak špatně, ach ta moje hlava děravá). I na CS se našlo pár pěkných momentů, zejména po první flašce rumu.

  Vůbec rád bych přispěl takovým postřehem - a vůbec se netýká rumu - hrálo se stašně neuspořádaně a nikdy dost dlouho. Jako by byli všichni nedočkaví, někdo hrál třeba jen 10 minut a pak šel na něco jiného (já nebyl výjimka), takže je strašně těžké uspořádat si, která hra se vlastně hrála nejvíc. Takže to chce na příští akci (listopad) trochu tu Stalinskou ruku, která určí, co se bude hrát. Chtělo by to něco co by blokovalo konkrétní porty her v určitou dobu.

  Trošku rozevlátí, stále ještě střízlivějící z předchozí noci, jsme vstoupili do druhého dne a po vydatné snídani se jali chlastat a pařit znovu. Přes den už bylo těžké udržet pozornost hráčů, mnozí odpadali, aby se věnovali sharu nebo jen zewlovali okolo. Kažodpádně, k večeru musím seznat, že na mě dolehla krize. Nespal jsem tehdy už nějakých 36 hodin a pral do sebe rum, víno a pivo, a aby to se mnou neseklo, vyvažoval jsem to energešákem. Ten mazec si nedovedete představit. Alkohol s kofeinem sváděly zuřivou bitvu o mou hlavu, která vyústila ve fascinující bolehlav. Musel jsem jít na chvíli na vzduch, jinak bych vrhnul. Čerstvý mrazivý vzduch naštěstí zabral a já si konečně mohl jít lehnout. Když jsem se ráno probral, všichni už dávno chrápali. Navíc jsem seznal, že z naší grupy odjelo pár lidí - Wenca, Format, Bonebreaker... Wenca nám prozíravě nechal vodnici, bohužel prostou veškerého tabáku. Ještě někdy odpoledne předchozího dne odjel Sven "něco si zařídit" - všichni víme co to znamená - a slíbil že se vrátí. Kolem čtvrté nebo páté ráno se ukázal, divil se že všichni spí, a následně bez vědomí kohokoli ze spáčů si sbalil a zmizel, zkrátka trapný odjezd. Kdyby počkal hodinku, vstal bych já, kuna, trist, bzzzzzzz (mimochodem, bacha na to, těch "z" je 7, tak ať to nikde nenapíšete špatně) a hned by to šlo líp.

  Poslední dopoledne mě těžce zklamalo. Takové zbabělé odjezdy jsem ještě neviděl. Kde jsou ty doby tak před těma 4-5 roky, kdy se přes pátek a sobotu pařilo, v noci se tahalo na DC a v neděli ráno chtěli všichni vyzkoušet v MP nové pecky, které natahali? Místo toho tady na monitorech svítilo DC a nikdo se k ničemu neměl. 3 pokusy o zorganizování Doty selhaly. Nakonec se to podařilo přesně ve chvíli, kdy jsem byl nucen na chvíli odjet. Když jsem se vrátil, zrovna startovala druhá a poslední DotA toho dne a celé LAN vůbec.

  Abych pořád nehanil neschopnost hráčů, je třeba říct něco o technické stránce. Všechno proběhlo perfektně. žádné problémy s elektrikou, síť šlapala výborně, dokonce se pak podařilo sehnat i GBit switche, takže síť byla opravdu luxusní, nic se nerozbilo, jak mi říkal Braun (kromě jedné klávesnice, na jejíž F9 jsem narazil při balení až u dveří - mimochodem, když klávesnicí zlomíte napůl, tak se pak nemůžete divit že nepůjde - pozn. nezaujatého pozorovatele). Kažopádně, pokud pominu nějaké ty neshody mezi hráči, neshopnost domluvit se na hře, a když to všechno přikryju rouškou alkoholu a zahalím do mlhy vodní dýmky, musím seznat, že LANka se povedla. A nejen díky tomu že mám disk plný toho nejzajímavějšího sharu, je to pro ten pocit, že někde s někým jste naživo a hrajete. Jestli pozoruji poslední dobou nezájem o LAN, je to hlavně díky stále se zrychlujícímu připojení k internetu. Už není problém zahrát si kvalitně po internetu. Ale ten pocit, když můžete na konkrétního proti/spoluhráče koukat, řvát na něj, hodit po něm klávesnici, kvůli tomu to stojí za to. Takže jsem rád, že se nám to takhle povedlo, i kvůli tomu, že jsem se na tom částečně podílel, a doufám, že i vám se to líbílo a těším se zase někdy.

  Snad vyjde ta listopadová LAN, doufám že účast bude trochu větší, a předem říkám - DC++ poběží ve VYHRAZENÉ HODINY a součásti registrace bude výběr několika her, které se budou hrát - poběží na ně publicy a hráni bude koordinováno.  Videookénko

  Blogy

  Poslední příspěvky v blozích:

  Drobné změny (Cereal)
  Nový skin (Cereal)
  Změny na Dojnetu (Cereal)
  Warcraft je mrtvy! At zije Warcraft! (Pan_Ker)


  Otevřít blog:    Powered by cube © 2008 Cereal  | Stránka vygenerována za 0.009 vteřin.